Hotel Thermia Palace *****

Secesný hotel Thermia Palace spojený s kúpeľnou budovou Irma bol otvorený v roku 1912. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti Kolonádového mosta a Napoleonskych kúpeľov.

Jeho symbol – páva, ktorého podľa legendy uzdravili liečivé piešťanské pramene, nájdete v reliéfe hlavného priečelia hotela aj vo vitrážových oknách na poschodí.

hotel thermia zrkadlisko
hotel thermia vonkajsi bazen
hotel thermia jedalen
hotel thermia izba
hotel thermia hala

 

 • Kategorizácia hotela, kúpeľný hotel, golfový hote, hotel pre oddych a relax, termálne kúpele

 

 • Poloha, kúpeľné stredisko, tiché prostredie, kúpeľný park, pešia zóna

 

 • Hotel vhodný pre, najnáročnejších klientov

 

 • Vybavenosť hotela, recepcia, výťah, klimatizácia spoločných priestorov, kaviareň, denný bar, letná terasa, ordinácie lekárov

 

 • Bazén, vonkajší relaxačný bazén, 16 x 14 m, termálna voda, 33 - 34 °, otvorený celoročne

 

 • Stravovanie, stravovanie v objekte: raňajky, obed, večera, špeciálne diéty: vegetariánska strava, delená strava, všetky druhy diéty je potrebné objednať vopred, podávanie stravy: raňajky 07:00 - 09:00 obed 11:30 - 13:30 večera 17:30 - 19:30

 

 • Služby a servis, platba kartou za všetky hotelové služby, pranie bielizne, žehlenie bielizne, hotelový transfer, animácie a výlety, internetový kútik, kozmetický salón, manikúra, pedikúra, domáce zvieratá povolené - poplatok za psa 11 €/ noc.

 

 • Parkovanie, strážené parkovisko v blízkosti hotela, nestrážené parkovisko v blízkosti hotela, garáž - 8 € / noc

 

 • Aktivity, šport - tenisové kurty, požičovňa bicyklov, plážové volejbalové ihrisko, bowling, squash, kultúra - tanečné večery, živá hudba, ľudová hudba, komorné koncerty, vážnej hudby, letné vonkajšie koncerty, cassino

 

 • Izby, jednoposteľová izba, dvojposteľová izba , dvojposteľový apartmán 

 

 • Vybavenie izieb, luxusne zariadené, spálňa oddelená od obývacej časti, klimatizácia, minibar, trezor, LCD/Plazma TV, payTV, kúpací plášť na izbe, papuče, telefón s priamou voľbou, s balkónom, vaňa alebo sprchovací kút, sušič vlasov, toalety v kúpeľni alebo samostatné toalety, pripojenie na internet káblom

 

Nástupy a odchody

 • termíny nástupov: v ktorýkoľvek deň v týždni
 • prvá služba v deň nástupu: večera
 • nástup v čase: od 14:00 do 17:30
 • posledná služba v deň odchodu: raňajky
 • odchod v čase do 12:00
 • Lunch-packet: Pri odchode z pobytu je možné namiesto raňajok alebo obeda poskytnúť Lunch-packet (potrebné nahlásiť vopred)

Dôležité informácie

 • Celý komplex podávaných liečebných procedúr zabezpečuje Balneorehabilitačné centrum II, Napoleonske Kúpele, Balneorehabilitačné centrum IRMA, Hotel Pro Patria.
 • Prevádzková doba podávaných liečebných procedúr (orientačne):
  - Balneorehabilitačné centrum II: pondelok - sobota: 07:00 - 15:30/19:00 hod.
  - Napoleonske Kúpele: pondelok - sobota: 07:00 - 15:30/20:00 hod.
  - Balneorehabilitačné centrum IRMA: pondelok - sobota: 07:00 - 15:30 hod.
  - Hotel Pro Patria: pondelok - sobota: 07:00 - 15:30/20:00 hod.
 • Počas väščiny štátnych sviatkov,okrem 1. januára a 25. decembra sa procedúry poskytujú ako v bežný pracovný deň.
 • V nedeľu sú procedúry podávané iba pri krátkodobých pobytoch ako je Chuť Piešťan, Romatické dni a iné do 6 nocí.
 • Používanie sauny na základe konzultácie s lekárom.
 • V Kúpeľoch Piešťany je k dispozícii 24-hodinová lekárska pohotovosť a sesterská služba (na základe rozhodnutia lekára si Kúpele Piešťany vyhradzujú právo spoplatniť pohotovostnú a sesterskú službu).

Zoznam procedúr poskytovaných hotelom

Hotel Thermia Palace počas svojej histórie privítal pod svojou strechou mnohé významné osobnosti – k najznámejším patrili bulharský cár Ferdinand, operný spevák Richard Tauber, herečky Jenny Portenová a Lilian Gishová, švédska spisovateľka, nositeľka Nobelovej ceny za literatúru Selma Lagerlöfová, maliar Alfons Mucha, český komik Vlasta Burian, prezident Edvard Beneš s manželkou, indickí maharadžovia a mnohí ďalší. Alfons Mucha ako prejav vďaky za vyliečenie svojej dcéry venoval piešťanským kúpeľom vzácnu olejomaľbu, ktorá dnes zdobí Grand restaurant hotela. V ostatných rokoch Piešťany privítali aj prezidentov V4, ktorým bola pri tejto príležitosti symbolicky venovaná fontána pred hotelom, generálneho tajomníka OSN Ban Ki-moona či jordánskeho premiéra Nadera Al Dahabi.

V roku 2006 prešiel hotel rozsiahlou rekonštrukciou, vďaka ktorej sa stal prvým päťhviezdičkovým hotelom na Slovensku. Hosťom ponúka 111 plne klimatizovaných izieb, z toho 14 apartmánov. V izbách nájdete trezor, dva telefóny, TV s plochou obrazovkou, Pay TV a pripojenie na internet. K štandardnému vybaveniu patrí minibar, čajový a kávový servis. Pre každého hosťa je pripravený župan a papučky, v kúpeľni sušič na vlasy. Bonusom pre hostí ubytovaných  v Deluxe izbách je odostlaná posteľ pred spaním, denná tlač a darček na privítanie. Hotel má bezbariérový vstup a niekoľko bezbariérových izieb.
V hoteli nájdete guest-relations servis, zmenáreň, domácu a zahraničnú tlač, faxcopy,  hotelovú taxislužbu, parkovanie a ďalšie služby.

Grand restaurant Vás očarí zreštaurovaným secesným interiérom a vynikajúcimi špecialitami z domácej i medzinárodnej kuchyne. Samozrejmosťou je ponuka vegetariánskych jedál, diétnej kuchyne či delenej strany, ako aj pestrého šalátového bufetu. Raňajky sú podávané formou švédskych stolov. V kaviarni Alexander si môžete vychutnať šálku kvalitnej kávy, vybrať si z bohatej ponuky zákuskov, príjemne si posedieť pri živej hudbe alebo okúsiť lahodné vína z domácej i zahraničnej produkcie spolu s prezentáciou sommelierov. Milovníci bridgu, šachu či biliardu sa určite dobre zabavia v American bare Joker. Pre pracovné, súkromné alebo spoločenské stretnutia návštevníkov slúži salón Ferdinand. Príjemný oddych nájdete v zákutiach hotelového parku alebo vo vonkajšom hotelovom bazéne s termálnou vodou.

S hotelom Thermia Palace sú priamo spojené kúpele Irma, ktoré sú okrem klasických procedúr, zrkadliska, vodoliečby, vaňového oddelenia a masáží doplnené aj o nový trakčný bazén. Kúpele Irma sú známe svetovou raritou, ktorou je jedinečný bazénový kúpeľ s prírodným dnom tvoreným 10 - 30 cm hrubou vrstvou piešťanského sírneho bahna, do ktorého prenikajú prírodné vývery termálnej minerálnej vody. Nechýba ani oddelenie rehabilitácie s reflexnými masážami, elektroliečbou a magnetoterapiou, suchý uhličitý kúpeľ, suché trakcie, terapy master a mnohé ďalšie. K dispozícii návštevníkom je aj nové fitnescentrum a sauna.